Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł – zgodnie z Pismem – za nasze grzechy, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem: i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi (1 Kor 15, 3-8).
Chrystus Umęczony  |  Chrystus Pogrzebany  |  Chrystus Zmartwychwstały

Zobacz ten artykuł na Liturgia.pl »

Życzenia na Wielkanoc 2013

Ikona IHS, Andreas Ritzos, XV w.

Poranek wielkanocny przyniósł nam radosną wiadomość – starożytną a ciągle nową: Chrystus zmartwychwstał! Odgłos tego wydarzenia, jaki wyszedł z Jerozolimy dwadzieścia wieków temu, nadal rozbrzmiewa w Kościele, który niesie w sercu żywą drżącą wiarę Maryi, Matki Jezusa, wiarę Magdaleny i innych kobiet, które jako pierwsze ujrzały pusty grób, wiarę Piotra i innych apostołów.

Benedykt XVI


Z okazji świąt Wielkiej Nocy: Męki, Śmierci, i Zmartwychwstania naszego Pana, przesyłamy serdeczne życzenia i wyrazy pamięci od Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Prosimy w modlitwie, aby Zmartwychwstały Pan obdarzał Was radością i pokojem bez końca.

Mamy nadzieję na spotkanie z Wami, poświęcone radości Zmartwychwstania – ufamy, że uda nam się spotkać w Krakowie w okresie wielkanocnym na tradycyjnym allelujaniu. Okazji do spotkania jest jednak więcej: w każdy wtorek na Mszy św. wotywnej ku czci św. Dominika modlimy się w intencjach Fundacji (w tym za jej dzieła, Dobrodziejów, Współpracownikow i Przyjaciół), w czwartkowe wieczory Roku Wiary organizujemy Lekcje religii dla dorosłych na temat Credo, a już niedługo rozpoczniemy rekrutację kolejnego rocznika Szkoły Kantorów. Kończymy właśnie przygotowanie oddzielnej strony Fundacji, aby o tych inicjatywach informować na bieżąco. Niezależnie od tego, cały czas naszym oczkiem w głowie jest serwis Liturgia.pl (który, jak co roku, przygotował wartą polecenia odsłonę na Triduum Paschalne).

Prosimy nieustannie o Waszą pamięć i modlitwę, aby te działania okazywały się miłe Bogu i przydatne dla ich odbiorców, bo taki właśnie jest sens ich istnienia.

Tomasz Grabowski OP
prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny

Małgorzta Gadomska
menadżer serwisu Liturgia.pl

i wszyscy pracownicy


Skomentuj ten artykuł na Liturgia.pl »

Powrót na stronę główną


Jeśli chcesz otrzymywać co tydzień aktualności serwisu Liturgia.pl,
wystarczy, że zostawisz nam swoje imię i maila:


    Serwis 2013: Chrystus Umęczony | Chrystus Pogrzebany | Chrystus Zmartwychwstały

Serwisy archiwalne: 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

Copyright © 2013 Liturgia.pl. Redaktorzy: Małgorzata Gadomska, Michał Koza, Łukasz Serwiński, współpraca Michał Wsiołkowski. Layout: Sylwester Witkowski.
Wydawca serwisu: Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny, ul. Dominikańska 3/11, Kraków.