Warszawa: Koncert „Lumen de Lumine” i warsztaty schol duszpasterstw dominikańskich

W weekend 6-8 marca na warszawskim Służewie odbędą się warsztaty schol duszpasterstw dominikańskich „In Unitate”. Na sobotni wieczór zaplanowano koncert muzyki liturgicznej pod hasłem „Lumen de Lumine”, w wykonaniu chóru złożonego z 240 uczestników.

W tym roku organizuje je dominikańskie duszpasterstwo akademickie Studnia we współpracy z DA Freta 10; a partnerem wydarzenia jest Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Mateusza „Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie”. Słowa te mają nauczyć dostrzegać Bożą obecność w naszym życiu, który objawia się w sposób tajemniczy i niewidzialny. Podczas warsztatów ich uczestnicy będą chcieli nauczyć się uwielbiać Go śpiewem i w ten sposób przybliżyć się do Jego poznania.

Ważnym wydarzeniem warsztatów będzie koncert muzyki liturgicznej w wykonaniu chóru złożonego z 240 uczestników pod hasłem „Lumen de Lumine”. Dyrygować będą prowadzący warsztaty: Ula Rogala, Rafał Maciejewski, Anna Grześkowiak oraz Krystian Neścior. W wigilię II Niedzieli Wielkiego Postu, w którą rozważamy Ewangelię o Przemienieniu Pańskim, będzie można usłyszeć utwory, które przeprowadzą słuchaczy w wielkopostnej drodze od szczytu góry Tabor, poprzez mury Wieczernika, aż do skał Golgoty.

Koncert odbędzie się 7 marca o godz. 19.00 w kościele oo. Dominikanów przy ul. Freta – wstęp wolny.

mw

Zobacz także