Warszawa: Msza Requiem ze śpiewem gregoriańskim

Schola Kantorów św. Jana Chrzciciela zaprasza do kościoła oo. Dominikanów na Służewie na Mszę świętą za zmarłych w obchodzone w Zakonie Kaznodziejskim wspomnienie Wszystkich Zmarłych Braci i Sióstr, której towarzyszyć będzie śpiew gregoriański. Msza odbędzie się w poniedziałek 8 listopada o godzinie 19:00.


8 listopada Zakon Kaznodziejski modli się szczególnie za tych członków, którzy zakończyli już swoją ziemską pielgrzymkę i potrzebują pamięci i modlitwy.

– Swoją modlitwą obejmować będziemy, jak w czasie każdej mszy za zmarłych, również inne dusze oczekujące zbawienia. Naszej modlitwie towarzyszyć będą śpiewy które od wieków towarzyszą Mszy za zmarłych (Requiem) – podkreślają organizatorzy.

Śpiewy wykonywane będą według Porządku Śpiewów Mszalnych Zakonu Kaznodziejskiego (Ordo Cantus Missae OP).

Repertuar:
Int. Requiem
Resp. Grad. Requiem
Off. Domine Iesu
Co. Lux aeterna
Hymn O potężny Królu Chryste
Części stałe Profestis Diebus (OP)

Msza sprawowana będzie w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, w języku polskim. Teksty śpiewów wraz z tłumaczeniami będą wyświetlane na ekranie.

Schola Kantorów św. Jana Chrzciciela ma na celu popularyzację i odkrycie bogactwa śpiewu gregoriańskiego we współczesnej liturgii. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Msze ze śpiewem gregoriańskim”.

ds


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także